با تغذیه دوران بارداری سلامت فرزند خود را تضمین کنید | آخرین همایش ها | پایگاه اطلاع رسانی همایش ها

سمینار ایران - حمایت از همایش

سمینار ایران - حمایت از همایش

با تغذیه دوران بارداری سلامت فرزند خود را تضمین کنید

از آنجایی که تغذیه دوران بارداری بسیار مهم است و هر مادری این دوران رو حداقل یکبار تجربه خواهد بنابراین، دریافت تغذیه دوران بارداری نقش بسیار مهمی در سلامت مادر و جنین دارد.

بارداری از مهمترین و حساس ترین دوران زندگی مادر و جنین محسوب می شود و عدم توجه به تغذیه دوران بارداری مخاطرات جدید را برای مادر و فرزند بدنبال دارد. قابل ذکر است دوران بارداری، برای هر زن باردار استرس‌زا است و با تغییرات هورمونی در این دوره، شاهد افزایش وزن هستیم و عدم توجه به تغذیه دوران بارداری می‌تواند زمینه بروز بیماری‌هایی مانند دیابت، افسردگی، چاقی دوران بارداری و سایر موارد می‌شود.


نا گفته نماند که دوران جنینی برای هر فرد یکی از مهمترین دوران محسوب می شود به طوری که اهمیت آن از دوران بلوغ بیشتر و حساس‌تر می‌باشد.

تغذیه دوران بارداری در سه ماهه اول به لحاظ تشکیل سلول‌های بنیادی این دوره، دارای اهمیت می باشد. تشکیل قلب، انگشتان و دندان‌ها در این دوره انجام می‌شوند. گنجاندن مصرف شیر، ماست، کشک، سبزیجات حاوی کلسیم و مکمل‌های کلسیم دار در تغذیه دوران بارداری، به شدت توصیه می‌گردد. پرهیز از مواد غذایی ناسالم مانند فست فودها، غذاهای آماده و کنسرو شده و مواد غذایی دارای افزودنی های غیر مجاز و سرطان‌زا برای جلوگیری از بروز اختلالات و بیماری های ژنتیکی در دوران بارداری بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است.

برخی از مادران در دوران بارداری دچار دیابت بارداری می شوند. از آنجایی که تغذیه نوزاد از طریق عبور خون مادر از بندناف تامین می­‌شود، می توانید با دریافت رژیم غذایی دیابت خطرات مادر و جنین را کنترل کنید و کمک می کند مادر و جنین سالم بماند، همچنین از بروز افزایش وزن جلوگیری کنید.

مادرانی که دچار اضافه وزن هستند زایمان سختی را درپیش دارند همچنین نوزادانی که از مادران چاق یا دارای اضافه وزن متولد می شوند، در آینده با مشکل اضافه وزن روبرو هستند. می توانید با دریافت رژیم لاغری آنلاین خطرات ناشی از چاقی را کاهش دهید.

مادرانی بارداری که دچار چربی خون هستند بیشتر از مادران دیگر در معرض حمله قلب، سکته پس از زایمان قرار می گیرند کودکانی که ازاین مادران بدنیا می آیند 5 برابر کودکان دیگر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی هستند. با دریافت رژیم غذایی کاهش چربی خون می توانید دوران بارداری بی خطری را پشت سر بگذارید.

سایت وزن من ارائه دهنده رژیم غذایی به صورت آنلاین برای افراد مختلف به ویژه برای بانوان محترم می باشد. سایت وزن من با نظارت جمعی از کارشناسان و پزشکان متخصص اقدام به ارائه برنامه‌های غذایی و رژیم غذایی تضمین شده و تخصصی در زمینه ی تغذیه دوران بارداری - رژیم افزایش وزن رژیم کاهش چربی خون - رژیم چاقی رژیم لاغری  تغذیه دوران شیردهی - رژیم لاغری برنامه غذایی دوران نوجوانی و به صورت آنلاین می‌پردازند. متخصصین ما با ارائه مشاوره های آنلاین و تخصصی به افراد مأموریت دارند به آگاهی بخشی جامعه در مورد زندگی سالم کمک نمایند و فرهنگ زندگی سالم را ترویج کنند.

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است

صفحات