ارتودنسی چه کمک به شما می کند؟ | آخرین همایش ها | پایگاه اطلاع رسانی همایش ها

سمینار ایران - حمایت از همایش

سمینار ایران - حمایت از همایش

ارتودنسی چه کمک به شما می کند؟

در دنیای امروز داشتن لبخند زیبا باعث اعتماد به نفس بیشتر در موقعیت های اجتماعی و خانوادگی هر فرد می شود. ارتودنسی دندانهای ایده آل و لبخندی جذاب به شما هدیه می دهد. ارتودنسی هنری است که متخصص ارتودنسی با پرداختن به جزئیات کوچک و ارائه بهترین راه درمان برای زیبا شدن لبخند شما انجام می دهد، درست همین توجه به جزئیات کوچک است که بهترین متخصص ارتودنسی و یک متخصص ارتودنسی معمولی را تفاوت می دهد البته ناگفته نماد که تعداد کمی از متخصصین ارتودنسی موفق به گذراندن دوره فلوشیپ تخصصی ارتودنسی می شوند که فلوشیپ تخصصی ارتودنسی یکی دیگر از رشته های تخصصی ارتودنسی می باشد.

ارتودنسی چیست

ارتودنسی در واقع منظم و مرتب کردن همچنین ردیف کردن دندان ها و هماهنگی بین فک ها می باشد. از مهمترین ویژگی ارتودنسی تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی است. درمان ارتودنسی بر خلاف دیگر درمان های زمان طولانی تری را به خود اختصاص می دهد می توان گفت به طور متوسط 2 الی 3 سال به طول می انجامد.

درمان از طریق ارتودنسی

ارتودنسی در کل به دو گروه اصلی ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک تقسیم می شود. هدف از ارتودنسی ثابت این است که بیمار نتواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج کند و اجزا مانند نگین (براکت) بر روی دندان چسبانده و توسط سیم یا کش های مخصوص ثابت می شوند و از لحاظ بهداشت نیاز به مراقبت های خاصی دارد تا از تغییر رنگ و پوسیدگی جلوگیری شود. دوره درمان ارتودنسی بطور متوسط 2 سال زمان خواهد برد. به دلیل پیچیدگی ارتودنسی ثابت و دقت و توجه به ظرافت کاری بالاتر مهم است که برای درمان ارتودنسی ثابت به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید.

در ارتودنسی متحرک بیمار می تواند هنگام غذا خوردن به راحتی ارتودنسی را از دهان خارج کند و بعد از مسواک زدن دوباره از ارتودنسی خود استفاده کند به همین علت نیاز به همکاری بیمار است. ارتودنسی متحرک بیشتر برای اصلاحات جزئی دندان و فک کاربرد دارد. ارتودنسی متحرک برای همه سنین مناسب است.

هزینه ارتودنسی

اکثر بیمارانی که نیاز به استفاده ارتودنسی دارند از گرفتن وقت مشاوره و مراجعه به متخصص ارتودنسی ابراز نگرانی می کنند و قبل از معاینه می خواهند بدانند که هزینه ارتودنسی چقدر است؟، هزینه ارتودنسی برای هر فرد منحصر به خود او است به دلیل این که میزان ناهنجاری دندانی و فکی، سن بیمار، نوع درمان، تعداد براکت ها و نوع دستگاه ارتودنسی استفاده شده و اینکه نیاز به جراحی دارد یا خیر، همه این موارد عواملی است که در هزینه ارتودنسی شما تاثیر خواهد گذاشت.

از آنجایی که هزینه ارتودنسی از طریق تلفن، و به صورت آنلاین امکان پذیر نیست و بیمار حتما باید توسط متخصص ارتودنسی معاینه شود لذا ویزیت اولین جلسه دکتر جمیلیان رایگان می باشد. دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی و دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی می باشند همچنین استاد تمام وقت بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می باشند. دکتر جمیلیان عضو انجمن ارتودنتیست های ایران، آمریکا و اروپا هستند.

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است

صفحات