قانون فرزند نامشروع | آخرین همایش ها | پایگاه اطلاع رسانی همایش ها

سمینار ایران - حمایت از همایش

سمینار ایران - حمایت از همایش

قانون فرزند نامشروع

هرگاه طفلی از رابطه آزاد زن و مردی متولد شود، به آن انسان فرزند نامشروع می گویند. توسعه این روابط مانع تشکیل خانواده های مستحکم و موفق می باشد. فرزندان ناشی از این روابط دارای تربیت صحیحی نمی باشند و از نظر مردم جایگاه پستی نیز دارند. در حالی که به هیچ عنوان آن ها مقصر نیستند، در واقع آن ها قربانی هوسبازی پدر و مادر خود بوده اند.

در قانون گذشته ما، مصوب 1319 برای صدور شناسنامه و مدرک شناسایی برای اینگونه فرزندان در موردي كه ابوين طفل يا يكي از آن‌ها غير‌معلوم باشد در ستون‌هاي مربوطه در شناسنامه 

عبارتِ نامعلوم نوشته خواهد شد و اگر بعدها، نسبت طفل به ‌واسطه اقرار مرد يا زني بر حسب سند رسمي يا به واسطه دادنامه محرز گردد، اداره ثبت احوال اقرار مربوطه يا مفاد دادنامه را در حاشيه دفاتر مربوطه قيد‌ خواهد كرد. گفتنی است که شما میتوانید با تماس با دفتر وکالت ما از وکیلو مشاور حقوقیما مشاوره رایگان بگیرید. وکیل پایه یک دادگستری ما با بیش از 12 سال فعالیت در عرصه های مختلف میتواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد.

اما از آنجایی که قانون فوق بسیار ناپسند و پست بوده است، قانونی بهتر برای همچین شرایطی تصویب شده است. هرگاه‌ ابوين‌ طفل‌ معلوم‌ نباشند سند با نام خانوادگی‌ آزاد و نام‌هاي‌ فرضي‌ در محل‌ اسامي‌ ابوين‌ تنظيم‌ مي‌گردد. تصحيح‌ اسامي‌ فرضي‌ يا تكميل‌ مشخصات‌ ناقص‌ به‌ موجب‌ اقرارنامه‌ موضوع‌ ماده‌ 1273 ق.م. ‌يا حكم‌ دادگاه‌ يا مدارك‌ حصر وراثت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و نام خانوادگی‌ طبق‌ احكام‌ مربوط‌ به‌ نام خانوادگی‌ اصلاح‌ خواهد شد. موضوع‌ فرضي‌ بودن‌ اسامي‌ پدر و مادر در شناسنامه‌ منعكس‌ نخواهد شد. به این ترتیب، نام خانوادگی فرزند هم بر اساس نام خانوادگی فرضی تعیین می‌شود.

در مورد ارث فرزندان نامشروع باید گفت که فرزندان یا همسر ایشان از انها ارث میبرند اما پدر و مادری که به انها منسوب میشود از ارث محروم میباشند زیرا همانطور که گفته شد به حکم شرع به ابوین طبیعی خود ملحق نمی شوند. شما عزیزان میتوانید با حضور در دفتروکالت، به طور مستقیم از آقای شاهین قیصری، وکیل و مشاور حقوقی ما، مشاوره رایگان بگیرید. وکیل پایه یک دادگستری ما با تجربه های فراوان با گذراندن صدها پرونده در عرصه های مختلف اعم از حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی میتواند بهترین تکیه گاه امن برای شما خوبان باشد.

با ما تماس بگیرید

www.vakilp1.com  |  info@vakilp1.com

021-44276324-5  |  09126773436

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است

صفحات